Závodní výkend Brno a Olomouc

Závodní výkend Brno a Olomouc

Kolotoč plaveckých závodů se roztočil naplno. Tentokrát se plavci TJ Znojmo rozjeli do Olomouce na 46. ročník memoriálu Jana Opletala. Na tamějším padesátimetrovém bazénu znojemská sedmičlenná výprava vybojovala během dvou závodních půldnů jeden cenný kov a tři umístění ve elitní desítce. Jedinou medaili má na svědomí Jakub Březina na trati 50 metrů prsa, kde bral kvalitním časem 30,68 bronzovou příčku. Na motýlkové padesátce pak obsadil sedmé místo. Sezóna započala v Olomouci také pro Marka Polacha, nedávného vítěze ankety o nejlepšího sportovce okresu. Ten na znakařských tratích sice získal dvě pátá místa, nicméně zatím v rozvážnějších časech.

Zatímco dospělí a dorostenci bojovali v Olomouci, mladší žáci se vydali na Městský přebor do Brna. Toho se kormě Jihomoravanů zúčastnily také dva kluby ze Slovenska. Znojemská reprezentace čítala 26 mladých nadějí, které se většinou v plaveckém světězatím rozkoukávají. I přesto si domů dovezli až neuvěřitelných 42 medailových umístění. Nejlepší formu měla tentokrát děvčata AdélaDržmíšková s Gabrielou Halkiewiczovou, která každý svůj start proměnila ve zlatý kov.

Dalším závodem bude pro žáky oblíbený domácí meeting Aprílová vlnka, konaná 8. dubna v městských lázních. Dospělé čeká menší závodní pauza proložená soustředěním a na konci dubna se vydají do rakouského Grazu soupeřit se zahraniční elitou.


Comments are closed.