Letní Pohár Moravy 2017

Pro deseti a jedenáctileté plavce byl pro letošek vrcholem sezony pohár Moravy, na který se mohli kvalifikovat pouze nejlepší žáci z moravských krajů. Jediným postupovým závodem byly krajské přebory konané před dvěma týdny. Ze znojemského oddílu TJ Znojmo se na poháru Moravy představilo celkem 13 mladých plavců. Devítka desetiletých závodila v Havířově, čtyři jedenáctiletí v Prostějově. V Havířově se nejvíce dařilo Gabriele Halkiewiczové, která získala medaili za každý svůj start a vracela se tak domů s třemi zlatými a třemi stříbrnými kovy.  Od každé barvy jednu, včetně nepopulární „brambory“, potom vybojoval Jakub Jordán a tři bronzy ulovila Eva Moltašová. Zabodovaly také znojemské štafety. Seskupení Jordán, Buchta, Moltašová, Halkiewiczovábralo bronz na 4x50polohově a na 4×50 volný způsob se dokonce stalo mistry Moravy. Stejného ocenění v Prostějově dosáhla také Sophie Southová na 800volný způsob. K tomu ještě přidala jedno druhé místo. Stejnou bilanci – tedy dva cenné kovy má na kontě Tomáš Dufek s dvěma bronzy. Pět medailí si pak s sebou z prostějovského bazénu do rodné Ameriky poveze Isabel Espinosa, dcera nejúspěšnější znojemské plavkyně.  Všichni závodníci si vylepšili své osobní rekordy a tím výborně uzavřeli letní sezonu. Teď mladé plave čeká zábavný příměstský tábor spojený s cyklistikou a poté až do poloviny srpna zasloužený odpočinek.